Jdi na obsah Jdi na menu
 

Wraithové

 Wraithové

 

 

Jsou neuvěřitelně silní, v boji beze zbraně vždy vítězí. Mají silnou schopnost regenerace. Díra po kulce se zacelí do několika minut, pokud jsou hladoví, a do několika sekund, pokud jsou po jídle. Na rozdíl od lidí neumírají stářím.Dorozumívají se telepatií s ohromným dosahem. S touto schopností pravděpodobně souvisí i jejich další dovednost - umí vyvolat halucinace (jakési duchy), kteří slouží k zastrašování a odpoutání pozornosti (střílíte všude kolem, jenom ne na Wraithskou šipku). Wraithové jsou humanoidní bytosti s nadlidskými schopnostmi.

Wraithové mají velmi zvláštní způsob obživy. "Jedí" životní energii. Již dlouhou dobu se živí životní energií humanoidů, těžko říct, jestli mohou konzumovat životní energii jiných tvorů, ale před příchodem lidí na jejich domovskou planetu něco jíst museli...

Na dlani mají otvor (ve tvaru kosočtverce, bez komentáře ), který přikládají k hrudníku oběti. Ta rázem začne stárnout o desítky let... až z ní zbyde jenom kostra...

Planety pod Wraithskou kontrolou (téměř všechny v Pegasově galaxii) jsou pravidelně sklízeny - nad planetou několikrát proletí šipka, která transportuje část obyvatel na mateřské lodě. Část lidí je snězena ihned, zbytek Wraithové zabalí do "kokonů" pro pozdější konzumaci.

Wraithové se vyvinuli z malých brouků. Když Antikové šířili život na všechny planety v Pegasově galaxii, nevšimli si, že na jedné z osidlovaných planet žijí jakási malá klíšťata. Tato klíšťata se přisávají na krk oběti (humanoid... možná i to zvíře...) a vysávají z něj životní energii, obdobně jako dnešní Wraithové, ale daleko pomaleji. Časem se DNA těchto brouků a lidí natolik promísila, že z hmyzu vznikli humanoidi, velmi nebezpečný humanoidi, kterým se dokonce podařilo vyhubit Antiky, nejvyspělejší rasu, která kdy žila! Brouci si pravděpodobně kromě DNA brali i nějaké vědomosti, protože si nedokážu představit, jak by se dokázali vyvinout tak rychle, aby si toho Antici nevšimli... (i když pravda, Wraithové Antiky přemohli hlavně díky mnohonásobné početní převaze, ale na druhou stranu kdyby měli místo ručních stŕelných zbraní pazourky, přesila by jim moc nepomohla)

Wraithové se v zásadě dělí na tři druhy:

  • Královna - ochraňuje spící (hibernující) Wraithy, pokud by byla zabita, všichni Wraithové by se vzbudili (a to se také stalo).
  •  

 

  • Vůdce - vede skupinku vojáků, nebo chodí sám. Nenosí masku. Tváří se důležitě.

 

  • Voják - Wraith s maskou, brněním a ruční zbraní. Vojáci chodí ve skupinkách (obvykle 3 a více). Je to Wraith na odstřel.

Od porážky Antiků většina Wraithů hibernovala. Nejspíše proto, že v Pegasově galaxii není dost lidí na jejich obživu. Avšak Sheppard zabil jednu královnu, čímž vzbudil všechny Wraithy v galaxii (otázka: je královen více, když zabití jedné probudilo všechny Wraithy?). Ti teď sbírají síly, a mají jediný cíl: Zemi...

 
 


 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 21308
Měsíc: 135
Den: 4